Ogłoszenia duszpasterskie Parafii

św. Stanisława Bpa - Rydzyna

 
27 czerwca 2017

Parafia św. Stanisława Bpa - Rydzyna 

 

  1. Jeszcze raz słowa podziękowania dla wszystkich uczestniczących w tych dniach we mszy św. i procesji eucharystycznej w ramach oktawy Bożego Ciała. Wszystkim wioskom i mieszkańcom Rydzyny oraz szczególnie mieszkańcom Przedmieścia za obsługę tych dni i naszą wspólną modlitwę. Niech zaowocuje to w naszym życiu jeszcze większa tęsknotą za pełnym udziałem we mszy św. przez przyjmowanie komunii św.


  2. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałek do piątku przed msza św. o godz. 17.40. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach i pozostawaniu na mszy św. do której każde nabożeństwo przygotowuje.


  3. Podczas spotkania księży dziekanów w ramach tzw. kongregacji w Poznaniu 12 czerwca br. - złożyłem na ręce księdza Arcybiskupa prośbę o zwolnienie mnie z urzędu dziekana dekanatu rydzyńskiego przedstawiając powody dla których to robię. Ksiądz Arcybiskup przyjął tę prośbę i jutro podczas spotkania w Poznaniu przekaże mi dekret zwalniający mnie z urzędu jak również wręczy dekret nowemu dziekanowi którym został mianowany ks. Przemysław Konieczny proboszcz z Osiecznej.


  4. W poniedziałek msza św. tylko wieczorem o godz. 18.00. W pozostałe dni rano o godz. 8.00 oraz wieczorna o godz. 18.00. W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca - zgodnie z prośbą Matki Bożej przekazanej w Fatimie jest to sobota wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.


  5. Przychylając się do prośby rodzin zamieszkałych w Dąbczu przy ul. Sikorskiego - ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki wyłącza z parafii św. Katarzyny tę ulicę i przyłącza do parafii św. Stanisława w Rydzynie. Postanowienie to wchodzi w życie z dniem 01 lipca br. Witamy zatem nowych Parafian i życzymy aby duchowo wzrastali w naszej wspólnocie parafialnej.


  6. W najbliższym tygodniu w ramach urzędowania Biura Parafialnego można zarezerwować terminy mszy św. na przyszły 2018 rok. Zachęcam do tego zwłaszcza tych którzy mają przewidziane w następnym roku jubileusze małżeństwa lub i inne ważne rocznice, aby wcześnie zapisać terminy na 2018 rok.


  7. W Gościu Niedzielnym: znany kucharz Wojciech Modest Amaro: podjąłem świadomą decyzję, jak apostołowie - rybacy, że pójdę za Chrystusem; Gietrzwałd - jedyne miejsce gdzie Watykan uznał prawdziwość objawień Matki Bożej;. W Przewodniku Katolickim natomiast: co robić, gdy praca staje się ważniejsza niż małżeństwo ? A tym numerze także bezpłatny modlitewnik: "5 minut z Bogiem" na lipiec.


  8. Zmarli nasi Parafianie: Maria Durowska z Przybinia - pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 oraz Teresa Walczewska z Moraczewa - pogrzeb we wtorek o godz. 13.00.


  9. Wszystkim Parafianom oraz obecnym Gościom życzymy spokojnej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.

f t g