Ogłoszenia duszpasterskie Parafii

św. Stanisława Bpa - Rydzyna

 
03 września 2017

Parafia św. Stanisława Bpa - Rydzyna 

 

  1. Kościół na całym świecie uroczyście świętuje 100 lecie Objawień Matki Bożej w Fatimie. Matka Boża w czasie swoich objawień prosiła o poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu. Zawierzenia naszej Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi po II wojnie światowej dokonał po raz pierwszy Prymas Polski August kardynał Hlond. W ramach duchowego przeżywania 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie ponownego zawierzenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi dokonali Księża Biskupi w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Kolejnym etapem duchowego zawierzenia będzie ponowienie tego aktu we wszystkich diecezjach i parafiach naszej Ojczyzny w święto Narodzenia N.M. Panny w piątek 08 września w czasie wszystkich celebrowanych w tym dniu Eucharystii.


  2. W poniedziałek rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. O godz. 8.00 msza św. dla Szkół Podstawowej i Gimnazjum a o godz. 9.00 dla Ośrodka Szkolno Wychowawczego. W tym tygodniu chcemy rozpocząć nowy rok szkolny z Bożym Błogosławieństwem. Dlatego w czwartek od godz. 17.00 spowiedź dla klas IV i V. W piątek dla klas VI VII i Gimnazjum również od godz. 17.00. W gablocie kruchty kościoła znajduje się plan przejazdu autobusu na rozpoczęcie roku szkolnego. Pierwszy autobus wyjeżdża z Pomykowa o godz. 7.00


  3. W kolejną niedziele 10 września zapraszamy na koncert gitarowy z fletem po mszy św. wieczornej. Jest to koncert we ramach Edycji Akademii Gitary który już od dziesięciu lat dociera kilkudziesięciu miejsc w Wielkopolsce, co czyni go jedynym w Europie wydarzeniem muzycznym z gitarą na pierwszym planie o tak dużym zasięgu i wysokiej randze. Tegoroczna Akademia Gitary jest wyjątkowa. To podsumowanie dotychczasowych 10 lat sukcesów, najlepszych koncertów i wykonań, które do tej pory cieszyły się największym zainteresowaniem publiczności. Podczas tegorocznego festiwalu docieramy do 50 miejsc, w których odbędzie się łącznie 100 wydarzeń. W naszym kościele będzie finał tegorocznego Festiwalu w wykonaniu: Andrzeja Otremby – gitarzysty i Małgorzaty Otremba – flecistki. Zapraszamy już dzisiaj. Niedziela 10 września godz. 19.00.


  4. Nie trzeba szczegółowej informacji co to jest "SZLACHETNA PACZKA" oraz Akademia Przyszłości. Poszukujemy woluntariuszy do edycji obu programów. To właśnie woluntariusze niemal w 900 lokalizacji na terenie całej Polski sprawią, że pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących. Także w Rydzynie można zostać woluntariuszem PACZKI. Więcej informacji można znaleźć na plakacie który jest umieszczony w gablocie kruchty kościoła. Organizatorzy PACZKI czekają na chętnych woluntariuszy do końca września !


  5. Pięć rodzin wyraziło gotowość przygotowania swoich dzieci do wczesnej komunii św. Miało już miejsce spotkanie organizacyjne - pierwsza katecheza będzie w najbliższą sobotę o godz. 9.30 w Domu Parafialnym. Gdyby ktoś chciał jeszcze włączyć się w to przygotowanie - jest taka możliwość zapisania dziecka na wczesną komunię św. do piątku włącznie.


  6. W Przewodniku Katolickim bardzo dobry artykuł na temat: kto może zostać chrzestnym. Trudny wybór i trudne pytania. Bardzo go polecam, ponieważ jest to temat który często budzi wiele emocji zwłaszcza podczas załatwiania chrztu św. W Gościu Niedzielnym: niedziela bez mszy św. nie jest niedzielą - warto mieć pogłębioną motywację uczestnictwa we mszy św. niedzielnej. O duchowej ciemności św. Matki Teresy z Kalkuty w 20 lat po jej śmierci. Jeszcze raz zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.


  7. Wszystkim dzieciom młodzieży nauczycielom i wychowawcom i katechetom dobrego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

f t g