Ogłoszenia duszpasterskie Parafii

św. Stanisława Bpa - Rydzyna

 
18 marca 2018

Parafia św. Stanisława Bpa - Rydzyna 

 

  1. Za tydzień: Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy tydzień w całym roku liturgicznym. Dlatego nazywamy go Wielkim Tygodniem. W Niedzielę Palmową przychodzimy z gałązkami palmowymi które zostaną poświęcone przed każdą mszą św. Natomiast mszę św. o godz. 11.30 rozpoczynamy przed Figurą Trójcy Przenajświętszej przechodząc procesyjnie do kościoła.
  2. Duchowym przygotowaniem do pełnego świętowania Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego - jest sakramentalna spowiedź świętą. W naszej Parafii będzie miała ona miejsce w najbliższą sobotę 24 marca od godz. 9.00 do 12.00 z półgodzinną przerwą od 10.15 do 10.45.
  3. Ostatnia Droga Krzyżowa w tegorocznym Wielkim Poście będzie przechodziła ulicami Rydzyny. W piątek wyruszamy o godz. 17.30 z kaplicy na Kłodzie i po wejściu do kościoła parafialnego msza św. Tę Drogę Krzyżową ofiarujemy w intencji Parafian o przeżycie z głęboką wiarą świąt wielkanocnych i świadome odnowienie przyrzeczeń chrztu św.
  4. Bardzo prosimy rodziców którzy planują chrzest swojego dziecka w Święta Wielkanocne, aby w tym tygodniu dokonali wpisu w parafialną księgę chrztu w godzinach urzędowania Biura Parafialnego.
  5. Dzisiaj ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki w sanktuarium św. w Józefa w Poznaniu na Wzgórzu św. Wojciech powierza cała archidiecezje św. Józefowi. W naszej Parafii nastąpi to w poniedziałek 19 marca podczas mszy św. o godz. 18.00.
  6. Parafialny Zespół Caritas i Stowarzyszenie Jukundus zapraszają do włączenia się w akcję „Woreczek Ryżu”. Porcja 100g ryżu to dla wielu jedyny posiłek całego dnia. Podejmijmy trud wyrzeczenia na rzecz głodujących bliźnich, żeby poczuć się jak oni, żeby pokazać, że nie jest to nam obojętne, próbując przeżyć cały dzień o takiej porcji ryżu. Dołączmy do tego modlitwę w ich intencji. Pieniądze w formie jałmużny postnej z ofiar za rozprowadzane woreczki ryżu wesprą organizację Mary’s Meals dożywiającą dzieci w szkołach krajów trzeciego świata. Na pewno jest to dobry pomysł na post ścisły w Wielki Piątek - ale można oczywiście wybrać inny dzień. Woreczki z ryżem rozprowadzane będą w kruchcie przez dwie najbliższe niedziele.
  7. Chorych Parafian odwiedzimy od godz. 8.30 w tym tygodniu: w poniedziałek mieszkających w wioskach we wtorek mieszkających w Rydzynie. Można jeszcze zgłosić chorych w zakrystii.
  8. Rydzyńskie Stowarzyszenie Jukundus zaprasza do udziału w konkursie plastycznym który jest skierowany do wszystkich zainteresowanych z naszej Gminy: dzieci, młodzieży i starszych. Finał nastąpi podczas "Święta Jukundusa" w niedziele 27 maja br. Regulamin znajduje się na stronie internetowej Jukundusa, w placówkach oświatowych oraz pod chórem. Plakat jest umieszczony w gablocie kruchty kościoła. Zapraszamy do zainteresowania się ta propozycją.
  9. Tradycyjnie zachęcamy do lektury Gościa z wielkopostnym cyklem: Weź udział w mojej męce z O. Pio; oraz z Przewodnikiem Katolickim i kolejny rozważanym słowem Jezusa z krzyża.
  10. Zmarli nasi Parafianie: Hanna Walczewską z ul. Pułaskiego oraz Kazimierz Lokś z Dużej Kłody. Pogrzeb odbył się w minionym tygodniu.