Ogłoszenia duszpasterskie Parafii

św. Stanisława Bpa - Rydzyna

 
12 listopada 2017

Parafia św. Stanisława Bpa - Rydzyna 

 

  1. Dzisiaj w niedzielę w Kościele w Polsce IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Szczególnie prosimy o pokój dla Iraku i kwestujemy na pomoc dla potrzebujących. To inicjatywa ogólnopolska "Ocalmy chrześcijan na bliskim wschodzie. Po każdej mszy św. będziemy kwestować na ten cel.


  2. W związku z kalendarzem parafialnym - zapraszamy dzisiaj grupy duszpasterskie do kościoła na zrobienie zdjęć grupowych według podanego harmonogramu który także jest w gablocie. Grupa duszpasterska dzieci (prowadzona przez s. Emmę) – bezpośrednio po mszy św. o godz. 11:30 Matki Różańcowe – 13:00; Caritas – 13:30; Jukundus – 14:00; Ministranci 14:30; Ojcowie Różańcowi – 15:00; Bierzmowani z klas trzecich gimnazjum – 15:30.


  3. W piątek 17 listopada rozpoczynamy modlitwę za zmarłych z rocznych wymienianek różańcem od godz. 16.15 po którym msza św. w intencji naszych zmarłych. Zapraszamy do udziału w tej wspólnotowej modlitwie która jest wyrazem naszej miłości wobec zmarłych oraz wiary w ich i nasze zmartwychwstanie.


  4. W najbliższą sobotę 18.XI. będzie miało miejsce IV Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Poznańskiej, które dedykowane jest do wszystkich osób świeckich i duchownych zaangażowanych we wspólnotach ewangelizacyjnych, ruchach, stowarzyszeniach, fundacjach i parafiach. Celem forum jest ukazanie jak ważnym elementem w zaangażowaniu parafialnym jest stała formacja duchowa, oraz prezentacja różnorodnych wymiarów formacji. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową oraz parafialnego Facbooka. Jest para małżonków z naszej Parafii która będzie brała udział w tym Forum.


  5. Zmarli nasi Parafianie: Stanisław Kołodziejczyk oraz Weronika Marcinkowska - pożegnaliśmy ich liturgią pogrzebową w miniony piątek na naszym parafialnym cmentarzu.


f t g