Ogłoszenia duszpasterskie Parafii

św. Stanisława Bpa - Rydzyna

 
13 sierpnia 2017

Parafia św. Stanisława Bpa - Rydzyna 

 

  1. We wtorek 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rozpoczynamy ją już w poniedziałek mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Porządek mszy św. 15 sierpnia jest taki jak w niedzielę - o godz. 7.30; 9.30; 11.30 i wieczorna msza św. o godz. 18.00.


  2. Tegoroczne archidiecezjalne dziękczynienie za plony, obchodzone jako „Dożynki archidiecezjalno-samorządowe” pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka odbędzie się w Sielinku koło Opalenicy, w niedzielę 20 sierpnia 2017 r. Msza św. dziękczynna o godz. 13, następnie część obrzędowa i radosna – łącznie z zabawą taneczną. W naszej Parafii dziękujemy za tegoroczne zbiory w niedzielę 03 września.


  3. Tradycyjnie w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej podczas każdej mszy św. ma miejsce poświęcenie kwiatów i ziół które przynosimy ze sobą na tę uroczystość. Jest to także w całej archidiecezji kwesta na rzecz Caritas po mszy św. przed kościołem.


  4. Parafialna Pielgrzymka do Górki Duchownej w czwartek 31 sierpnia: piesza o godz. 5.00 rano; rowerowa o godz. 8.00 oraz wyjazd autokarem o godz. 9.00 z możliwością powrotu autobusem dla pieszych pielgrzymów. Zapisy na autobus w zakrystii.


  5. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże dla całego świata; każdego z nas; naszych bliskich z Rodziny oraz całej parafii - w piątki o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia z którą związane są szczególne obietnicy Jezusa przekazane św. Faustynie. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.40.


  6. W Przewodniku Katolickim: Nowe rozdanie 500+; zapomniana zbrodnia: NKWD zamordowało 111 tysięcy Polaków przed rozpoczęciem II wojny światowej; o niezwykłej pielgrzymce do Santiago de Compostela na jednej nodze. W Gościu Niedzielnym: o niewygodnej świętej - Edyta Stein żydówka, ateistka, nawrócona przez lekturę św. Teresy z Avila przyjmuje chrzest, wstępuje do karmelitanek zamordowana przez Niemców w Oświęcimiu. Historia i znaczenie słów modlitw: Pod Twoją obronę i Zdrowaś Maryjo - warto je poznać. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.


  7. Wszystkim obecnym na niedzielnej liturgii mszy św. życzymy błogosławieństwa na nowy tydzień. Za tydzień niedziela gospodarcza. Szczęść Boże.

f t g