Ogłoszenia duszpasterskie Parafii

św. Stanisława Bpa - Rydzyna

 
21 maja 2017

Parafia św. Stanisława Bpa - Rydzyna 

 

 1. Dzisiaj w niedzielę 21 maja zapraszamy na wspólne świętowanie ze św. Jukundusem. Rozpoczynamy je mszą św. o godz. 11.30 po której całe popołudnie będzie wypełnione programem różnych wydarzeń. W związku z tym nie będzie mszy św. w niedzielę 21 maja o 18.00.


 2. Za tydzień niedziela Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Tradycyjnie przed tą uroczystością modlimy się w naszej parafii w ramach tak zwanych "Dni Krzyżowych" - o dobre urodzaje i błogosławieństwo dla rolników i działkowiczów.


 3. W poniedziałek 22 maja o godz. 19.00 - w Augustowie przy figurze na podwórku Pana Sołtysa.


 4. We wtorek 23 maja o 19.00 gromadzimy się przy figurze w Moraczewie oraz przy figurze w Pomykowie.


 5. W środę 24 maja po mszy św. wieczornej modlimy się w Rydzynie przy krzyżu na placu kościelnym po przejściu procesyjnym z litanią do wszystkich świętych


 6. W czwartek 25 maja o godz. 19.00 gromadzimy się przy figurach w Przybiniu oraz w Tworzankach.


 7. W piątek 26 maja - o godz. 19.00 gromadzimy się w Tarnowej Łące przy figurze w środku wioski oraz w Kłodzie przy figurze św. Józefa


 8. Zapraszamy mieszkańców Parafii do gromadzenia się w poszczególne wyznaczone dni - na modlitwie o dobre urodzaje oraz błogosławieństwo dla naszych zagród i domów.


 9. Za zmarłych z rocznych wymienianek modlimy się różańcem w czwartek 25 maja od godz. 17.15 po którym msza św. w ich intencji o godz. 18.00 - modlitwa za zmarłych jest szczególnym wyrazem pamięci i wdzięczności oraz wiary w nasze zmartwychwstanie i życie wieczne.


 10. Uczniowie Gimnazjum w Rydzynie zapraszają w poniedziałek 22 maja w godzinach od 9.00 do 13.00 - wszystkich pełnoletnich mieszkańców do oddania swojej krwi w sali lustrzanej w hali sportowej. To zbiórka krwi dla ucznia gimnazjum Stasia oraz dla V oddziału onkologiczno-hepatologicznego w Poznaniu.


 11. Jak zwykle dobra prasa : Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki

f t g