Informacje dotyczące Parafialnego Zespołu Caritas w Rydzynie

Parafialny Zespół Caritas w Rydzynie został powołany w 2000 roku. Obecnie liczy 11 członkiń. W ciągu 12 lat podejmowane były różne inicjatywy na rzecz potrzebujących, takie jak:

• sprzedaż świec „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”
  • wyjazdy dzieci na „Wakacje z Bogiem”
  • pomoc materialna:
    • dzieciom specjalnej troski
    • osobom niepełnosprawnych
    • rodzinom wielodzietnym
    • osobom dotkniętym długotrwałą, ciężką chorobą lub utratą żywiciela rodziny
  • przygotowywanie paczek na święta z produktów zebranych w sklepach lub przekazanych przez ofiarodawców
  • organizowanie spotkań dla osób starszych, chorych i niepełnosprawnych z okazji „Światowego Dnia Chorego” (11 lutego)
  • realizowanie od 2007 roku programu PEAD – Europejski Program Pomocy Najbardziej Potrzebującym; programem objętych jest około 280 osób w naszej parafii
  • włączanie się w różne akcje i zbiórki organizowane przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej lub Caritas Polska (klęski żywiołowe).
  • czynny udział PZC w corocznych spotkaniach formacyjnych i rekolekcjach.

Kontakt telefoniczny:  667 057 306