Parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Rydzynie

Ogłoszenia duszpasterskie 12 maja IV Niedziela Wielkanocna


  1. Wszystkim którzy wzięli udział w uroczystości odpustowej naszej rydzyńskiej parafii ku czci św. Stanisława Biskupa Męczennika – obsłudze procesji eucharystycznej z Kłody Dużej; siostrze Danieli; służbie liturgicznej ołtarza; oraz Parafianom którzy uczestniczyli we mszy św. serdeczne podziękowania. Ksiądz Dariusz Dogondke proboszcz z Dalewa prosi abym przekazał także jego podziękowanie za wspólna modlitwę. 
  2. Dzisiaj uroczystość pierwszej komunii św. dzieci klas III podczas mszy św. o godz. 11.30. Od poniedziałku do środy dzieci uczestniczą we mszy św. wieczornej a w czwartek jadą do Gostynia – gdzie znajduje się nasze archidiecezjalne sanktuarium maryjne.
  3. W poniedziałek 13 maja rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. W związku z tym zapraszam w poniedziałek na godz. 17.30 do w wspólnej wynagradzającej modlitwy różańcowej po której procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. 
  4. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach wtorkowych wieczorów uwielbienia w Sali Betanii Domu Parafialnego po wieczornej mszy św.  Nabożeństwo majowe przed mszą św. wieczorną. 
  5. W środę po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zapraszamy do modlitwy w ciszy w intencji naszych rodzin; w intencji dzieci i młodzieży oraz świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Niech będzie to także modlitwa w intencji nawiedzenia Matki Bożej w Jej Ikonie Jasnogórskiej w naszej parafii na początku października.   
  6. Prasa katolicka: Przewodnik Katolickim oraz Gość Niedzielny pod chórem. Zachęcamy do czytelnictwa. Za tydzień niedziela gospodarcza.