Znajdujesz się na stronie: Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 31 maja 2020 Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki wydał nowy dekret dotyczący duszpasterstwa po zniesieniu limitów uczestników liturgii. Pełny tekst dekretu jest wywieszony w gablocie kruchty kościoła oraz umieszczony w Internecie na parafialnej stronie. Miedzy innymi jest podany termin Komunii wielkanocnej. „Przedłużam czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Zachęcam gorąco Archidiecezjan, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii św. Kapłanów proszę o stworzenie szerokich możliwości przystąpienia do spowiedzi”.
  2. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny w liturgii kościoła. Juto święto Matki Kościoła i rozpoczynamy okres zwykły. Od dzisiaj zostaje przywrócona posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Jeżeli chorzy wyrażają taka wolę, możliwe jest w tej sytuacji odwiedzanie ich z sakramentami świętymi.
  3. Przestaje obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych (nadal obowiązuje używanie maseczki podczas udziału w liturgii). Zniesienie liczby uczestników dotyczy także pogrzebów. Zachowujemy zasady bezpieczeństwa i higieny oraz udzielania komunii św. Od przyszłej niedzieli zniesiona jest dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we mszy św. Dyspensa ta będzie dotyczyła jedynie osób w podeszłym wieku oraz kobiet w stanie błogosławionym; osób z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) jak również osób które mają wielką obawę przed zarażeniem
  4. W najbliższą środę modlimy się za zmarłych z rocznych wymienianek od godz. 17.15. po którym msza św. w intencji naszych zmarłych.
  5. W najbliższą sobotę 06 czerwca - nie będzie mszy św. o godz. 16.00 oraz 17.00 z racji ślubów które już wcześniej były ustalone. Wieczorna msza św. o godz. 18.00 a w Tarnowej Łące o godz. 19.30. Prosimy każdorazowo osobiście sprawdzać godziny mszy św. w naszym kościele. W czerwcu nabożeństwo ku czci Najświętszego serca Pana Jezusa przed mszą św. wieczorną.