Parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Rydzynie

Ogłoszenia duszpasterskie - 02 grudnia 2018

1. Rozpoczynamy Adwent który ma swoją tradycję mszy św.  "roratnich"  o wczesnej godzinie rannej. W naszym kościele parafialnym gromadzimy się o godz.6.15. Roraty od poniedziałku do piątku. Natomiast dzieci zapraszamy do udziału we mszy św. adwentowej o godz. 17.00 po której dzieci przechodzą do Domu Parafialnego do Sali Betania na krótkie spotkanie adwentowe
  2. Chorych Parafian odwiedzimy w poniedziałek 03 grudnia od godz. 8.00 w wioskach a we wtorek 04 grudnia również od godz. 8.00 chorych mieszkających w Rydzynie. Można zgłaszać chorych w zakrystii.
  3. W soboty msza św. o godz. 8.00. - przez cały Adwent w  soboty od godz. 7.40 będziemy śpiewać "Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M. Panny" - zapraszamy do tej pięknej modlitwy Godzinek.
  4. Zamiast "drzewka adwentowego wyłożone zostały torby charytatywne, które możemy wypełnić produktami spożywczymi. Torby przekazujemy do III Niedzieli Adwentu - czyli 16 grudnia br.
  5. Spowiedź św. adwentowa dla uczniów szkoły podstawowej w tym tygodniu: w środę od godziny 16.00 klasy IV; V w czwartek od godz. 16.00 klasy VI i VII a w piątek także od godziny 16.00 klasy: VIII i III Gimnazjum.
  6. Katecheza przed sakramentem chrztu św. będzie w najbliższą czwartek 06 grudnia o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Prosimy aby w tej katechezie wzięli udział także ci rodzice którzy na początku  przyszłego roku spodziewają się narodzin dziecka.
  7. W sobotę 08 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji dodatkowa msza św. tego dnia w naszym kościele parafialnym o godz. 12.00 w tzw. "Godzinie Łaski"  - zapraszamy zwłaszcza tych Parafian którym trudno wstać rano na roraty, aby przyszyli w tę uroczystość Niepokalanego Poczęcia  na tę  mszę św.
  8. W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 16.40 a w piątki o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  9. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece wigilijne po każdej mszy św. Natomiast opłatki Siostry Dominikanki  rozprowadzają w salce Domu Parafialnego po każdej mszy św. niedzielnej.
  10. W II Niedzielę Adwentu w całej Polsce w ramach Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie - będzie kwesta po każdej mszy św.
  11. Na czas Adwenty zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego oraz Przewodnika Katolickiego - na okres Adwentu znajdziemy w nich  rozważania przygotowujące nas do pełnego przeżycia Bożego Narodzenia.