Parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Rydzynie

Ogłoszenia duszpasterskie 10 marca 2019

1. Rozpoczęliśmy nowy okres w liturgii - Wielki Post.  Potraktujmy go jako zaproszenie do przygotowania na osobiste odnowienie sakramentu chrztu świętego podczas świąt Wielkiej Nocy. Niech pomocą będą w tym wypróbowane praktyki wielkopostne: osobista lektura Słowa Bożego; udział w rozważaniach Drogi Krzyżowej; nabożeństwo Gorzkie Żale.
  2. W każdy wtorek zapraszamy do modlitwy uwielbienia od godz. 18.30 w Domu Parafialnym w Sali Betania. Modlimy się za siebie nawzajem; słuchamy Słowa Bożego i uwielbiamy Boga modlitwą psalmów.
  3. Za zmarłych z rocznych wymienianek modlimy się w najbliższy czwartek 14 marca od godz. 17.15 – po różańcu msza św. w intencji zmarłych.
  4. Środą Popielcową rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu która rozpoczyna się w każdą środę po mszy św. wieczornej do g. 21.00 – zachęcamy do modlitewnego wyciszenia wobec Jezusa pod postacią Chleba.
  5. Droga Krzyżowa w Tarnowej Łące w czwartek po mszy św. o godz. 16.30; w kościele Parafialnym po Koronce do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00; o godz. 17.30 oraz o godz. 20.00. Rozważania pasyjne w niedziele podczas nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17.15.
  6. II Niedziela Wielkiego Postu jest od wielu lat Dniem Modlitwy Postu i Solidarności z Misjonarzami "Ad Gentes". Po każdej mszy św. za tydzień - Parafialny Caritas będzie kwestował na rzecz Misji. Polecamy tę zbiórkę wielkopostnej hojności.
  7. Na bocznych ołtarzach wyłożone są koszyki gdzie możemy składać daninę diecezjalną w kopertach jakie zostały przekazane podczas tegorocznej kolędy. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze takie koperty można ją zabrać ze stolika gdzie znajduje się prasa katolicka. Dziękujemy tym którzy już przekazali daninę w kopertach lub przelewem na konto Parafii.
  8. Cały czas można włączyć się w akcję: przeżyj cały dzień o jednym woreczku ryżu, przekazują wsparcie materialne na organizację POSIŁKI MARYI. W Środę Popielcową 228 woreczków znalazło chętnych na taki post i jałmużnę. Odwagi. Woreczki z ryżem są pod chórem na stoliku.