Parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Rydzynie

Ogłoszenia duszpasterskie 08 września

1. W tym tygodniu rozpoczyna się w naszym dekanacie rydzyńskim kanoniczna wizytacja którą we wszystkich parafiach przeprowadzi ksiądz biskupa Damian Bryl. W tym tygodniu odbędzie się ona w Drobninie oraz w Pawłowicach. 
2. W naszej Parafii wizytacja odbędzie się w piątek 20 września. Tego dnia również podczas mszy św. o godz. 18.00 zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży. 
3. Młodzież mająca przyjąć Bierzmowania w tym tygodniu uczestniczy w Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 19.15 - Z wszystkimi pytaniami odnośnie bierzmowania prosimy zwracać się do Siostry Emmy albo do ks. Konrada. 
4. Kandydaci do Bierzmowania w najbliższą niedzielę 15 września uczestniczą we mszy św. wieczornej o godz. 18.00 po której obowiązkowe spotkanie organizacyjne przed bierzmowaniem wraz z przebiegiem sakramentu bierzmowania. 
5. W tym tygodniu kolejne nabożeństwo fatimskie w najbliższy piątek 13 września. Rozpoczynamy je modlitwą różańcową od godz. 17.15 oraz procesja maryjna z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. O niesienie figury prosimy Matki Różańcowe. 
6. Jesteśmy proszeniu o przekazanie informacji o badaniach: tętnic kończyn dolnych; osteoporozy; płuc i oskrzeli oraz zakwaszenie które odbędą się w najbliższy poniedziałek 09 września w ambulansie diagnostycznym na parkingu przy kościelnym Szczegóły w plakacie gabloty w kruchcie. 
7. Jak już wstępnie informowaliśmy tydzień temu, przed Nawiedzeniem Matki Bożej w Jej Ikonie obrazy Jasnogórskiego w naszej Parafii można zaopatrzyć się emblematy dekoracyjne naszych domów, okien. Po każdej mszy św. na stoisku przed kościołem można się zapoznać z możliwością dekoracji swoich domów i zakupić je na tę uroczystość.