Znajdujesz się na stronie: Ogłoszenia

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 31 maja 2020 Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  1. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki wydał nowy dekret dotyczący duszpasterstwa po zniesieniu limitów uczestników liturgii. Pełny tekst dekretu jest wywieszony w gablocie kruchty kościoła oraz umieszczony w Internecie na parafialnej stronie. Miedzy innymi jest podany termin Komunii wielkanocnej. „Przedłużam czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku. Przyjęcie Komunii św. wielkanocnej w naznaczonym terminie należy do podstawowych obowiązków katolika. Zachęcam gorąco Archidiecezjan, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby z żywą wiarą i żarliwą skruchą przystąpili do sakramentu pokuty i duchowo odnowieni przyjęli Chrystusa w Komunii św. Kapłanów proszę o stworzenie szerokich możliwości przystąpienia do spowiedzi”.
  2. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny w liturgii kościoła. Juto święto Matki Kościoła i rozpoczynamy okres zwykły. Od dzisiaj zostaje przywrócona posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Jeżeli chorzy wyrażają taka wolę, możliwe jest w tej sytuacji odwiedzanie ich z sakramentami świętymi.
  3. Przestaje obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych (nadal obowiązuje używanie maseczki podczas udziału w liturgii). Zniesienie liczby uczestników dotyczy także pogrzebów. Zachowujemy zasady bezpieczeństwa i higieny oraz udzielania komunii św. Od przyszłej niedzieli zniesiona jest dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we mszy św. Dyspensa ta będzie dotyczyła jedynie osób w podeszłym wieku oraz kobiet w stanie błogosławionym; osób z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) jak również osób które mają wielką obawę przed zarażeniem
  4. W najbliższą środę modlimy się za zmarłych z rocznych wymienianek od godz. 17.15. po którym msza św. w intencji naszych zmarłych.
  5. W najbliższą sobotę 06 czerwca - nie będzie mszy św. o godz. 16.00 oraz 17.00 z racji ślubów które już wcześniej były ustalone. Wieczorna msza św. o godz. 18.00 a w Tarnowej Łące o godz. 19.30. Prosimy każdorazowo osobiście sprawdzać godziny mszy św. w naszym kościele. W czerwcu nabożeństwo ku czci Najświętszego serca Pana Jezusa przed mszą św. wieczorną.  
Copyright 2020 by Parafia Rydzyna | Zaloguj