Parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Rydzynie

        
Ogłoszenia duszpasterskie 22 grudnia 2019 IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Parafialny Zespół Caritas wyraża wielką wdzięczność tym wszystkim którzy okazali swoje wrażliwe serce i przekazali potrzebującym w naszej parafii konkretne produkty żywnościowe i higieniczne. Paczki trafiły do ponad 90 osób które dziękują wszystkim ofiarodawcom.  
2. W poniedziałek 23 grudnia po raz ostatni msza św. roratnia  o godz. 6.15 - do udziału w której gorąco zachęcamy zwłaszcza tych którzy nie byli ani razy na roratach.  We wtorek 24 grudnia msza św. koncelebrowana o godz. 8.00 po której ostatnia możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi św.
3. Wieczorem we wtorek - wigilia Bożego Narodzenia.   Msza święta o godz. 20.00 w Tarnowej Łące oraz w kościele parafialnym o 22.00 i o 24.00. Pierwszego dnia świąt 25 grudnia – msza św. o godz.9.30 oraz o 11.30. Nie ma porannej mszy o godz. 7.30 oraz wieczornej o 17.00. 
4. Następnego dnia: 26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana męczennika. Porządek mszy św. następujący: o godz. 7.30 9.30 i ostatnia msza św. o godz. 11.30 oraz w Tarnowej Łące o godz. 13.30 Nie będzie mszy św. w drugi dzień świąt o godz. 17.00. 
5. W piątek - 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpastersko kolędową. Plan kolędy jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie kruchty kościoła. Można zabrać plan ze stolika naprzeciw prasy katolickiej. Pan kolędy został już rozpisany do końca.
6. Zachęcamy do świątecznej lektury Gościa Niedzielnego oraz Przewodnika Katolickiego. Gość Niedzielny jest w edycji świątecznej jako podwójny numer w cenie 10 złotych.  Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Świąteczny numer Przewodnika Katolickiego z dodatkiem "5 minut przed Bogiem" na styczeń. Przewodnik również w cenie 10 zł.   
7. Wszystkim obecnym na niedzielnej mszy świętej życzymy wyciszenia w ostatnie godziny przed wieczerzą wigilijną oraz  błogosławionych świąt. We wtorek przed wigilią zachęcamy w ciągu dnia do postu który przygotowuje nas do duchowego przeżycia uroczystości Narodzenia Pańskiego.