Parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Rydzynie

Ogłoszenia duszpasterskie 03 listopada

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz pomocy materialnej dla naszego Seminarium Poznańskiego. Można złożyć ofiarę na ten cel przed kościołem.
2. Przypominamy że do Środy Popielcowej w przyszłym roku – msza św. wieczorna będzie o godz. 17.00. Dlatego Biuro Parafialne w czwartki będzie otwarte bezpośrednio po mszy wieczornej czyli od godz. 17.30.
3. W najbliższy wtorek w godzinach przed południowych w Domu Parafialnym będzie spotkanie całego dekanatu rydzyńskiego podsumowujące przebieg tegorocznej wizytacji kanonicznej wszystkich parafii. Spotkaniu będzie przewodniczył ks. Biskup Damian Bryl.
4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.40 natomiast Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. wieczornej do godz. 19.00. W piątki Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
5. W czwartek od godz. 17.30 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w Domu Parafialnym. Prosimy o punktualność.
6. W tym tygodniu okazja do spowiedzi św. od godziny 16.00 w czwartek dla klas: IV; V i VI - natomiast w piątek dla klas: VII i VIII. Okazja do spowiedzi św. jest również zawsze w środę podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.
7. II Niedziela Listopada jest w Kościele w Polsce - Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy Kościół w Sudanie Południowym gdzie mieszka ok. 12 mln ludzi. Szacuje się, że dziś ponad 3,5 miliona pozbawionych jest dachu nad głową a 2 miliony błąka się po bezdrożach, ukrywając się przed pewną śmiercią. W Sudanie Południowym niemal milion dzieci jest niedożywionych. Za tydzień kwestujemy na pomoc dla Sudanu.