Już 2 maja Krzyż i Ikona Światowych Dni Młodzieży będzie obecny w Parafii św. Stanisława w Rydzynie.

Chcemy, żeby obecność Krzyża, który był już na wszystkich kontynentach była zauważona przez jak największą liczbę parafian.

O 11.00 Krzyż będzie nad Zalewem Rydzyńskim, gdzie odbędzie się BIEG BIAŁO-CZERWONY w tym roku ze św. Janem Pawłem II.

Do biegu zaproszeni są wszyscy w wielu kategoriach: BIEG, ROLKI, NORDIC WALKING jedynym warunkiem jest strój biało-czerwony.

Zapisy przed godziną 11.00 na STARCIE WYŚCIGU. Biegniemy dla CHWAŁY BOŻEJ!  W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem

O 12.00 Krzyż i Ikona będą obecne na Rydzyńskim Rynku, gdzie odmówimy wspólnie koronkę do BOŻEGO MIŁOSIERDZIA oraz rozdamy 100 świec z iskrą Bożego miłosierdzia, które ludzie zabiorą do swoich domów.

To właśnie tu w Rydzynie spędziła swoje dzieciństwo i młodość EWA KAROLINA SUŁKOWSKA, która założyła Zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia! Zatem orędzie Miłosierdzia Bożego zaczęło się właśnie w Rydzynie.

O 13.00 Krzyż i Ikona będą obecne w naszym kościele parafialnym, gdzie będzie można przyjść na chwilę modlitwy.