Ogłoszenia duszpasterskie Parafii

św. Stanisława Bpa - Rydzyna

 
31 grudnia 2017

Parafia św. Stanisława Bpa - Rydzyna 

 

  1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Dziękujemy wszystkim Rodzinom za ich świadectwo i trud wychowania dzieci. Niech wstawiennictwo Świętej Rodziny wyprasza Rodzinom naszej Parafii potrzebne łaski na każdy dzień.


  2. To już ostatnie godziny roku kalendarzowego. W dzisiejszą niedzielę 31 grudnia - msze święte do południa o godz. 7.30; 9.30 i ostatnia niedzielna msza św. o godz. 11.30. Wieczorna msza św. 31 grudnia już spełnieniem obowiązku mszy św. noworocznej 01 stycznia z Uroczystości Bożej Rodzicielki. Dziękujemy za miniony rok podczas mszy św. w niedzielę 31 grudnia o godz. 17.00.


  3. W Nowy Rok msze św. w kościele parafialnym o godz. 9,30; 11,30 i wieczorna o godz. 17.00. Nie będzie mszy o godz. 7.30. W Tarnowej Łące msza św. noworoczna 01 stycznia o godz. 18.30.


  4. Od wtorku do czwartku włącznie msza św. tylko o godz. 7.15 w kościele - nie ma mszy św. wieczornej z racji wizyty kolędowej.


  5. Dzieci z naszej Szkoły Podstawowej w czwartek i piątek przed Świętem Trzech Króli odwiedzą niektóre domy naszych parafian jako "Kolędnicy Misyjni" śpiewając w domach kolędy i pastorałki zbierając ofiary na pomoc dzieciom w Syrii i w krajach misyjnych. Prosimy o życzliwe przyjęcie tych dzieci i wsparcie dzieła misyjnego. Dzieci będą pod opieką swoich nauczycieli. Kolędnicy będą odwiedzali mieszkańców od godz. 15.00 do 17.00 ulic: 29 stycznia, Okrężnej, Konstytucji 3 Maja, Kościuszki oraz Moraczewa.


  6. W najbliższą sobotę 06 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana ludowo Świętem Trzech Króli. Msza św. w piątek 05 stycznia o godz. 17.00 - już z tej uroczystości. W Trzech Króli msze św. jak w porządku niedzielnym: godz. 7.30; 9.30 i ostatnia o godz. 11.30. Wspólnoty różańcowe z okazji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy do różańca od godz. 7.00 i mszy św. w intencji wspólnot różańcowych. Zapraszamy na „Orszak Trzech Króli” który rozpoczynamy po mszy św. o godz. 11.30 - po której przechodzimy pod zamek rydzyński skąd przy śpiewie kolęd podchodzimy na rynek oddać pokłon Jezusowi i św. Rodzinie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania. Msza św. 06 stycznia o g. 17.00 jest już z niedzieli Chrztu Pańskiego.


  7. Katecheza przed chrztem dzieci będzie dopiero w czwartek 11 stycznia o godz. 17.30 w Domu Parafialnym.


  8. W Niedzielę Chrztu Pańskiego - za tydzień 07 stycznia - dodatkowa msza św. o godz. 15.30 dla rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do pierwszej komunii św.


  9. Biuro Parafialne tylko w środę i piątek od godz. 10.00 - 12.00.